Dyzelino ir LPG dujų mišinio maitinimo sistema DEGAmix

Pastaruoju metu labai populiarėja automobilių įprastinio kuro alternatyvų paieškos. Tai leidžia būti nepriklausomiems nuo įprastų ir brangių naftos produktų, o ilgalaikėje perspektyvoje ir ypač versle leidžia naudotis alternatyviais ,  pigesniais ir ekologiškais degalais. 

DEGAmix (Diesel ir LPG dujų degalų mišinio maitinimo sistema ) – tai LPG dujų įpurškimo sistema, skirta dyzeliniams varikliams, tiksliau kalbant, tai speciali įranga, leidžianti vienu metu naudoti dviejų tipų degalus: dyzeliną (D – Diesel) ir LPG suskystintas naftos dujas (Liquefied petroleum gas). Toks dvigubo maitinimo principas vadinamas DUAL FUEL.   

DEGAmix maitinimo sistemos principas pagrįstas tuo, kad LPG dujos papildomai tiekiamos į dyzelinio variklio degimo kamerą . Siekdamas optimizuoti dizelinio automobilio variklio darbą, tokį dvigubą maitinimo principą sukūrė ir panaudojo pats dyzelinių variklių kūrėjas Rudolfas Dyzelis. DEGAmix įranga – puikus pasirinkimas norint realizuoti šį DUAL FUEL principą.

DEGAmix sistemos panaudojimo galimybės

DEGAmix sistema yra sertifikuota naudoti daugelyje dyzelinių transporto priemonių: lengvuosiuose (M1), krovininiuose (N1) ir sunkiasvoriuose (N2 ir N3) automobiliuose bei autobusuose (M2 ir M3).

» LPG dujos dyzeliniams autobusams;
» LPG dujos dyzeliniams mikroautobusams;
» LPG dujos dyzeliniam statybų transportui ir kitai technikai;
» LPG dujos žemės ūkio technikai;
» LPG dujos stacionariems dyzeliniams agregatams ir varikliams sunk icon

DEGAmix – tai sistema, kurią galima pritaikyti plačiam spektrui dyzelinių variklių – tiek be Turbo įpūtimo, tiek turintiems Turbiną, taip pat ir Common Rail tipo dyzeliniams varikliams.

DEGAmix sistemos veikimo principas

DEGAmix sistemos veikimo principas yra toks: į variklio degimo kamerą vienu metu su dyzeliniu kuru paduodamos (įpurškiamos) ir LPG dujos. LPG dujomis pakeitus dalį dyzelinio kuro (nuo 20% iki 30%) ženkliai sumažinamos kuro sąnaudos.

Vairuojant automobilį , kuro dozavimas (sanaudos) tiesiogiai priklauso nuo akseleratoriaus (greičio) pedalo spaudimo – kuo daugiau spaudžiate pedalą , tuo didesnės bus sanaudos. Dyzeliniame automobilyje sumontavus DEGAmix sistemą , į variklio degimo kamerą, kartu su dyzeliniu kuru, papildomai tiekiamos ir LPG dujos, kurios padidina variklio sukimo momentą ir todėl variklis reikiamą galią (greitį) pasiekia greičiau negu butu varomas tik dyzeliniu kuru – dėl to greičio pedalą reikia spausti silpniau nei naudojant vien tik dyzelinį kurą ir atitinkamai gaunasi mažesnės degalų sanaudos

DEGAmix sistema netiekia (nepurškia) LPG dujų, varikliui veikiant tuščiąja eiga, variklio stabdymo metu arba esant aukštoms apsukoms.

© 2019 UAB "Vilokta" Bosch Car Service